Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Vienkāršākais ceļš – izvēleMan nedaudz sagribējās padiskutēt par izvēli. Pirms pāris gadiem, interneta vidē parādījās raksts par uzņēmējdarbību Anglijā:

Kuram gan nav apnicis vergot, kurš gan nav sapņojis par neatkarību, tikai atbraucot uz svešu valsti to liekas grūtāk realizēt nekā tas patiesībā tas ir. Es šoreiz runāju par privāta biznesa organizāciju. Nez kāpēc latviešu starpā ir izplatījies stereotips, ka braukt uz svešu zemi var tikai ”zemenēs”, to protams jau apstiprina citi melnā darba darītāji, kas ir uz vietas, arī, diemžēl, savās profesijās strādājoši cilvēki. Nezinu, kas tas ir – skaudība, nenovīdība, bet tas ir fakts. Daudzi šo “pieredzes bagāto” cilvēku stāstu dēļ zaudē savu iespēju. Galu galā – atbraucot uz svešu valsti, mēs visi sākam no vienādām pozīcijām. Kāpēc dažs labs tomēr tupina jau desmito gadu no vietas strādāt pie lentas rūpnīcā vai arī tīra istabiņas viesnīcās. Protams, ka ir cilvēki, kuriem šis dzīvesveids ir pa prātam un nav ne mazākās vēlēšanās tajā ko mainīt, tomēr ir liela daļa cilvēku, kuri gluži vienkārši nezin savas iespējas. Neņemos spriest par tautiešu daļu, kuriem pirmais vārds Anglijā ir “benefits”, lai gan arī to ne daudziem lemts iegūt , neatkarīgi no tiem vēl pastāv cilvēki, kas grib un spēj darīt! Lai nedaudz lauztu šos stereotipus, nedaudz pastāstīšu cik patiesībā tas viss ir vienkārši.. Bizness sākas ar ideju.. nu ko jau smaidāt? Nē šādas muļķības, lai Jums stāsta citi. Nerunāšu par pašsaprotamām lietām, bet gan par pašsaprotamām iespējām. Pirmkārt, tiem, kuri vēl nav piefiksējuši visvienkāršākos rīkus, iepazīstināšu Jūs ar tiem: – angļu valoda nav problēma! Jebkuru manis minēto vietni var viegli lasīt latviešu valodā, ne gluži perfektā, bet domu var saprast, izmantojot Google tulkotāju. Jums vienkārši ir jāiekopē vietnes adrese piedāvātajā logā, jāizvēlas no kuras valodas uz kuru vēlaties tulkot un jānospiež poga tulkot (Translate). Ar šo pašu rīku arī ķīniešu valoda var kļūt par dzimto Ja gadījumā pati googles tulkotāja vietne nav saprotama, vienkārši iekopējiet adresi tulkošanas logā un iztulkojiet pašu lapu. – informācija par uzņēmumu veidiem un biznesa organizēšanas iespējām UK, kā arī iespēja iegūt informāciju par nepieciešamajām licencēm jebkurai izvēlētai darbībai ir izveidota vietne sadarbībā ar UK valsts ieņēmumu dienestu Business Link. Lapas satura rādītājs:

 • ceļvedis biznesa uzsākšanai;

 • informācija par biznesa finansu plānošanu;

 • fiskālā un darba likumdošanas informācija;

 • informācija par nodarbinātību un prasmēm;

 • informācija par darba drošības organizēšanu uzņēmumā;

 • informācija par biznesa organizēšanas noteikumiem, kas skar apkārtējo vidi;

 • komercdarbības ideju realizēšana dzīvē;

 • mediju un IT tehnoloģiju realizācija biznesā, datu aizsardzība;

 • pārdošanas veicināšana un cenu politika;

 • starptautiskās tirgus attiecības ar UK;

 • biznesa attīstība;

 • uzņēmumu pirkšana un pārdošana;

 • informācija profesionāļiem finansu jomā;

 • izvēlētā biznesa analīze, informācija par attiecīgās jomas licencēšanu.

– Uzņēmumu reģistrs – šeit var iegūt konkrētu informāciju par uzņemumu reģistrēšanas noteikumiem un izmaksām. – Valsts ieņēmumu dienasta un muitas pārvaldes vietne. Izskaidrota informācija viegli saprotamā valodā par darba tiesībām, uzņēmumu darbības organizēšanu un pašnodarbināto darbu, kā arī par dažādām darbības jomām. Īpaši garākās runās neizplūdīšu, tie kuriem ir vēlēšanās un atjautība, arī bez izglītības ekonomikā Anglijā viegli varēs spert savu pirmo soli uzņēmējdarbības virzienā. Lai veicas!

Viss jau būtu jauki un pareizi, iedvesmojoši un patiesi, tomēr. Vairākums joprojām apstājas pie šādas izvēles:

Strādāt pie kāda vai strādāt uz sevi.

Anglijas darba tirgus ir aktīvs un vērtējams kā pozitīva vide darba ņēmējam, joprojām arī tādiem indivīdiem, kuri nezin valsts valodu. Es vēlos rosināt uz pārdomām, kas tad ir vienkāršāk – strādāt pie kāda vai uz sevi.

Ja Tu kaut ko lieliski proti (adīt, cept kūkas, uzkopt, apgriezt mauriņu, mācīt baletu, auklēt bērnus, pārzini ķieģeļu ķīmisko sastāvu…) kādēļ nesākt to darīt priekš citiem “pa tiešo”? Dotajā brīdī visdrosmīgākie mazie uzņēmēji Anglijā ir nagu meistari un frizieri, otrajā vietā ir konditorejas speciālisti un celtnieki.

Uzsākt savu lietu prasa zināmas pūles – sastādīt plānu, meklēt klientus, tikt galā ar atskaitēm, pilnveidot zināšanas, galu galā konkurēt. Daudzi noteikti piekrītoši krata ar galvām un priecājas par savu vieglāko izvēli – iet strādāt pie kāda.

Bet tagad padomāsim no otras puses.

Darba ņēmejs pēc idejas ir resurss – darbaspēks. Cilveks joprojām ir uzņēmējs, kurš tirgo. Jebkurš darba ņēmējs tirgo savu laiku, raksta planus (savu CV), meklē klientus (meklē labākās vakances), tiek galā ar atskaitēm (maksājot nodokļus un pieprasot pabalstus) kā arī konkurē (iegūst izglītību un cenšas būt labāks par citiem industrijas darbiniekiem) – nav nemaz tik liela atšķirība!

Jā, protams tas nederēs katram, ne katrs ir radīts būt par uzņēmēju, uzņemties atbildību par sevi un citiem, kā arī nopelnītajiem līdzekļiem, jo vairums cilveku tos vienkārši izšķērdē īstermiņa mērķiem gan biznesā, gan personīgo vajadzību izpratnē neģenerējot pastāvīgu ienākumu. Tomēr, fakts paliek fakts – būt par darbinieku un darba devēju ir vienlīdz viegli, bet uzsākt nelielu viena cilvēka biznesu Anglijā ir vienkāršāk un ātrāk nekā atrast darbu.

Uzņēmējs UK


#Pļāpas #Uzziņai #Izmaiņas

Jactin House, 24 Hood st, Ancoats Urban Village, Manchester, M4 4WX

©2017 by Uzņēmējs UK