Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Divos vārdos par naudas plūsmu, kredītiem, investīcijām un bankrotu.


Aizvien vairāk un biežāk saskaroties ar to, ka ļoti jauni cilvēki uzsāk savu uzņēmējdarbību, kā arī to, ka nobrieduši uzņēmēji pie pirmās neveiksmes pamet cīņu uzņēmējdarbības lauciņā, radās novērojumu un vadlīniju apkopojums par cilvēku bailēm un citiem neizdošanās iemesliem. Tad nu UZŅĒMĒJS UK pēc ilga laika, kārtējo reizi dalās savā pieredzē. Dariet visu zemāk minēto un Jums NEIZDOSIES!

 • Baidieties! Baidieties no visa! No neveiksmes, no savas nezināšanas, arī no tā, ka var izdoties un, ka pēc tam tas uzliks zināmu atbildību.

 • Klausieties tajā, ko Jums saka cilvēki, kuriem nav izdevies, kuri cietuši neveiksmes un atmetuši visam ar roku.

 • Nemeklējiet neko unikālu, esiet viens no miljona mazo uzņēmēju, kuri domā, ka pirmais bija pieprasījums un tikai pēc tam piedāvājums, tas Jums garantēs vietu pelēkajā masā un pilnīgu stop attīstībā. Kāda starpība, ka Jūs esat unikāls, galvenais tak ir virspusēji redzamais pieprasījums.. Nu labi labi, kādam var arī paveikties, tad varbūt labāk iet uz spēļu zāli? Lielas atšķirības jau nav!

 • Sasniedziet, kaut ko, sāciet uzskatīt visus par muļķiem un patrauciet sadzirdēt viņu kļūdas, attopoties turpat, kur bijāt sākumā.

 • Meklējiet finanšu līdzekļus. Neko taču nevar uzsākt bez tiem, kamēr neatradīsiet tos, nekādā gadījumā neko neuzsāciet. Gaidiet, iespējams ap savu 80to jubileju Jūs iegūsiet pozitīvu kredītreitingu, vinnēsiet loterijā, sakrāsiet kapitālu vai mantosiet pirmos 50,000.00, kas pēc Jūsu domām ir minimālais kapitāls kaut kā puslīdz normāla uzsākšanai.

 • Neko neplānojiet, viss notiek pats par sevi, nekas nav jārēķina, nekas nav jāparedz, jo viss notiks pats par sevi.

 • Neesiet drosmīgi, tas ir risks! Riskēt nav labi, tādu lietu, ko Jūs izdomājāt taču neviens nedara un Jūs būsiet tas pirmais visā pasaulē, šausmas, labāk paņemiet šo domu sev kapā un pēc Jūsu aiziešanas kāds to izdarīs, vai vēl ļaunāk, Jūs ieraudzīsiet savu ideju realizētu jau pēc pāris gadiem savu acu priekšā!

 • Sarežģījiet lietas! Nedariet neko vienkārši, viss kas nes veiksmi noteikti ir sarežģīts. Hmm, nez kāpēc Einšteinonkuli par ģēniju sauc, viņš kaut ko tur murgoja par vienkāršību un ģenialitāti. Laikam kaut kāds nūģis bija..

 • Ieguldiet visus savus mūža iekrājumus vienā 100% lietā un gaidiet lielo rezultātu, skaistās vecumdienas un galvenais paļaujieties uz citiem!

 • Izvairieties no konkurentiem – nekādā gadījumā neuzsāciet ar tiem draudzīgas attiecības, kur nu vēl sadarbību, tie ir jāiznīcina! Super, ja viņi domā tāpat, liekot sprunguļus otram, saņemot to pašu pretī, noteikti sanāks kaut kas labs.. vienam.. vai nevienam.. jo var uzrasties kāds cits, kurš Jūsu spēlītēs nepiedalās un koncentrējas uz izaugsmi.

 • Neņemiet kredītus, riskējiet ar savu kapitālu, kredīti ir kaut kas briesmīgs. Intereses pēc - pajautājiet googlem, kas ir pasaulē 100 nabadzīgākie cilvēki – tas būs interesanti ;) vēl viens googlei vērts jautājums – kuras ir pasaulē top10 valstis ar lielāko ārējo parādu!

 • Pirms esat uzsākuši reālu darbību, veidojiet savu logo, drukājiet vizītkartes un vismaz 50% pamatkapitāla iztērējiet reklāmai!

 • Negriezieties pie profesionāļiem, viņi tak ir iedzīvojušies un tagad pelna uz savas popularitātes, plēš baigo naudu un iznīcinās Jūs pie pirmajiem soļiem finansiāli. Labāk aplauzties pašam..

 • Neesiet gatavi zaudēt! Katram pensam, ko ieguldāt ir jābūt peļņu nesošam, nekur neriskējiet, turieties pie saviem ieguldījumiem.

 • Nostādot sevi uzņēmēja lomā, pārtrauciet būt par cilvēku, izmainiet savu personību un ielieciet sevi rāmjos, Jūs noteikti sāksiet izskatīties dikti profesionāli un gūsiet panākumus neņemot vērā kas ir Jūsu produkts.

 • Neveidojiet biznesu – radiet sev darba vietu, neviens neizdarīs lietas labāk kā Jūs pats, esiet vergs savam biznesam!

 • Un sarakstu beidzot – nemēģiniet, jā tieši tā, neko nedariet! Mēģinājumi rada kļūdas un zaudējumus, bet tieši šīs kļūdas rada Jums pieredzi, kas ir veiksmes atslēga! Strādājiet kādam un pelniet naudu viņiem, priekš kam Jums veiksmi, svarīga taču ir stabilitāte?!?

Kāpēc tie, kuri tikuši uz zaļa zara bankrotē? Atstāsim sarkasmu un jautrās domas nedaudz malā. Iespējams, ka kāds visus augstākminētos punktus ievērojot ir kļuvis turīgs, veiksmīgi pārdzīvojis kādu desmitgadi un pie pirmajām krīzēm (jo mūsdienās pie visa vainīgas krīzes, valsts un nabadzība), nobankrotē. Kas tad ir šīs kļūdas, kuras pieļauj šie veiksmīgie uzņēmēji un kāpēc piedzīvo neveiksmes.

 1. Investīcijas. Latviski būtu ieguldījumi. Tad kad kādam ir uzņēmums, kurš gūst ienākumu (uzsveru – ienākumu nevis peļņu), tiek likts izvēles priekšā, kur ieguldīt šo atgriezto, pavairoto kapitālu. 99.99% neveiksmīgo uzņēmēju stāsti vēsta, ka šie līdzekļi ir atgriezušies tajā pašā lietā, kas ir spējusi veikt pilnu naudas plūsmas apriti + novirzīta uz peļņu. Ir pilnīgi likumīgas metodes un shēmas kā uzņēmums var neradīt sev peļņu, nemaksāt nodokļus, nodrošināt uzņēmēju ar pārtikušu vai pat bagātu dzīvi. Vai Jūs nebūsiet laupītājs priekš valsts, ja sekosiet šīm shēmām? Nē, varat būt par to droši, valsts protams, ka grib vairāk, nerēķinoties ar to, ka iegūst vairāk no gudriem uzņēmējiem, kas ir spējīgi investēt savos nākamajos projektos, radot darba vietas, pievienoto vērtību un sekojot saviem cēlajiem uzņēmējdarbības mērķiem. Noteikti izrunājiet šos jautājumus ar Jūsu grāmatvedi, ekonomistu vai finansistu pie pirmajām veiksmēm, vēl labāk pirms tām, lai pārliecinātos vai profesionālis ir spējīgs sniegt Jums šīs atbildes, līdz ar to izvērtēt vai Jums šis ieguldījums – maksas par profesionāla pakalpojumu nesīs ienākumus. Kā pareizi uzdot jautājumu – pajautājiet par nodokļu optimizāciju un ko profesionālis domā par investīciju portfeļiem. Tātad, kur tad ir kļūda? Nepareizas investīcijas, profesionāļa neesamība vai ekonomiskā neizglītotība.

 2. Naudas plūsma un kredīti. Tātad – naudas tērēšana un pelnīšana un aizņēmumi. Kur tad ir šī atslēga, kas pagriežot uz vienu pusi saka pareizi, uz otru nepareizi. Uzņēmumos, kuri prasa procentuāli lielu ieguldījumu, lai kaut ko iepirktu ražošanai vai tirdzniecībai, ir ļoti svarīgi, cik ātri šī nauda atgriežas atpakaļ. Ļoti daudz bankrotu notiek tieši tāpēc, ka nauda nespēj atgriezties atpakaļ laicīgi. Šeit nu ir jautājums par to vai ir vērts turēties pie sava kapitāla un spītīgi neņemt kredītu. Mūsdienu, sevišķi pēdējo gadu laikā ir izveidojies stereotips – kredīts – tas ir slikti. Esošie un topošie uzņēmēji – goda vārds, biznesā tas ir labi, ir vajadzīgs un ir muļķīgi to neizmantot. Pieņemsim, ka tas ir saprotams. Arī kredīta esamība var radīt kļūdu, bet ne jau pati kredīta esamība, bet gan naudas plūsmas organizācija. Iedomāsimies, ka mums ir neliela ražotne. Mēs jau strādājam vairākus gadus un vēlamies augt. Ir divas iespējas, kur iztērēt bankas piešķirto kredītu 100k apmērā. Abas iespējas ar laiku nesīs peļņu. Nopirkt ofisa ēku vai iegādāties vairumā izejvielas tās iepērkot lētāk. Ofiss pieņems klientus, uzņēmums iegūs zināmu prestižu un pasniegs sevi labā gaismā, tas rada uzticamību un pievienoto vērtību. Izdevīgāk iepirktā prece radīs lielāku peļņu, ļaus ātrāk atgriezt kredītu, paceļot kredītreitingu, naudas apgrozījuma cikls būs īsāks, iespējams ar lielāku atdevi, bet parēķināsim, kas notiks, ja tajā pašā laika posmā var veikt vairākus ciklus? Izturēties pret kredītu atbildīgi nozīmē ne no kā radīt kaut ko. Tas arī ir kredīta uzdevums. Un nav svarīgi ar kādām summām operēt. Ar desmit mārciņām, ko aizdevusi mamma, lai iepirktu jaunās iphone austiņas vairumā pārdodot par dubultu cenu skolā draugiem, vai miljoniem tikpat īstā pieaugušo biznesā, kas aizņemti no bankas. Princips ir viens – cik ātri nauda atgriezīsies, cik pieaugs, vai varēs to atdot. Cita lieta ir privātie kredīti. Tie ir izdevīgi tikai tad, kad esat radījis nesagraujamu sistēmu ar pasīvo ienākumu. Par to kādu citu reizi, ja interesē tad privāti.

 3. Bankrots. Bankrots pats par sevi nav kļūda. Bieži vien kļūda ir nebankrotēt un cīnīties ar vējdzirnavām. Nav vērts cīnīties ar lieliem parādiem gadiem, jo dzīve ir tikai viena. Pie kam vēl likumdošana ir sakārtota tā, ka tas ir iespējams. Bankrotē visi, fiziskas personas, juridiskas personas, pat valstis. Un ko? Tieši tā, neko! Esmu pilnīgi pārliecināta, ka tas, kurš pieņem lēmumu nebankrotēt, nav izpētījis, kas tas ir. Ziniet, kas tas ir? Cipari. Tie ir tikai cipari no kuriem cilvēki baidās. Skolā bail no divnieka, tagad no mīnuszīmes kontā. Tāpēc arī daudzi ir prom no savas dzimtenes, jo apzinās, ka valsts baidās no mīnuszīmes un nav pietiekami drosmīga, lai bankrotētu. Lai gan ko tur pārmest. Daudzas valstis nav pašas sev noteicējas. Tas ir tieši tik vienkārši kā palūgt piedošanu par saviem parādiem un turpināt dzīvi no 0. Ja tas ir aktuāli – nevilcinieties uzziniet!

 4. Visbiežāk uzdotie jautājumi pirms darbība tiek uzsākta, uz kuriem vairs privāti neatbildam.

- Ko man darīt? Ar ko man nodarboties? Es ļoti atvainojos visiem tiem, kuri šo jautājumu ir uzdevuši un nav saņēmuši atbildes. Nevienam nebūs atbilde uz šo jautājumu. Jums katram pašam ir priekš sevis jāizlemj, kas ir tas, ko es protu labāk nekā citi, par ko man cilvēki varētu maksāt naudu. Ja galīgi nav ideju, nu tad dariet to, ko dara visi – tirgojieties, idejas radīsies pašas no sevis. Tikai Jūs pats zināt, kas ir Jūsu stiprās puses, pārvērtiet tās naudā! - Kur dabūt naudu? Ja Jūs to nezināt, labāk nekur. Tas ir mans subjektīvais viedoklis, bet jebkurš bizness būs stabils, kas pacelsies no nekā. Naudu parasti nopelna vai aizņemas. Jums neviens naudu nedos tāpat. To es Jums garantēju. Šajā gadījumā labāk meklējiet domubiedrus, veidojiet sadarbības, nopelniet naudu tādās vietās kā daudzpakāpju mārketīgs (Infinity, Agel, RSPS utt jebkurš MLM), kur Jūs nopelnīsiet iztikai, radīsiet pastāvīgu ienākumu, iegūsiet drosmi un pieredzi. Tās arī būs galvenās jaunā uzņēmēja vērtības, šis jautājums vairs neradīsies, viss atrisināsies pats par sevi. Es jau zinu, ka Jūs gaidījāt citu atbildi, bet pasaulē citu atbilžu nav, piedodiet. Lai rīcība nes veiksmi!

#Pļāpas

Jactin House, 24 Hood st, Ancoats Urban Village, Manchester, M4 4WX

©2017 by Uzņēmējs UK