Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Darba drošības procedūra UK


Visdziļākā līdzjūtība Latvijas 21.novemra traģēdijā bojā gājušiem un to piederīgajiem. Tas liek aizdomāties par darba drošības normām to nopietnību, birokrātiskā aparāta reālo darbību un gribējās uzsvērt atšķirību, starp likumu un reālo tā pielietojumu. ''Kā Uzņēmējs UK darba drošības tehnikas izpildē varu padalīties ar procesa aprakstu no personīgās pieredzes piedaloties UK tautas skaitīšanas projektā Census 2011. Iestājoties darbā bija nopietna instrukcija, par kuru bija pārbaude. Tie kuri nenolika pārbaudi netika pieņemti darbā, neatkarīgi no ieņemamā amata – sākot no atkritumu savācējiem, beidzot ar augstākā līmeņa vadību. Mācību trauksmes tika rīkotas aptuveni 6x mēnesī, kurās mērķis bija izvest apmēram 1300 cilvēku no darba angāra, pārskaitot tos, katru reizi rekordlaikā. Ja rekordlaiks netika pārsniegts, trauksmes tika rīkotas biežāk. Darbiniekiem tika likts pamest visu. Darbu, darba materiālus, personīgās lietas un tai skaitā attiecības. Tie, kuri neievēroja instrukcijas, tika nekavējoties atlaisti no darba.'' Viss, kas ir zemāk minēts ir izraksts no oficiāla darba drošības portāla UK ar nekvalificētu tulkojumu. Kā tas izskatās likuma vadlīnijās: Kā darba devējam, Jums ir jāizvēlas atbildīgais par darba drošību. Tai ir jābūt kompetentai personai, kam ir nepieciešamās zināšanas kritiskos gadījumos, lai nodrošinātu drošību darba vietā. Jūs varat nozīmēt par atbildīgo personu:

  • Sevi;

  • Kādu no jūsu darbiniekiem;

  • Kādu, kas nav iesaistīts jūsu uzņēmējdarbībā.

Pārsvarā gadījumos jūs izvēlēsities sevi, vai personu, kas ir iesaistīta jūsu uzņēmējdarbībā, tomēr, ja jūs nejūtaties pietiekami pārliecināts par savām zināšanām un rīcību kritiskā situācijā, jums būs nepieciešama palīdzība no trešās personas. Pieņemt lēmumu par palīdzības nepieciešamību ir vitāls solis. Jums ir nepieciešams izstrādāt savus darba drošības noteikumus. UK Jums dod paraugu, kuru varat pielāgot sava uzņēmuma vajadzībām. Šie noteikumi būs noderīgi tikai tad, ja Jūs pieņemsiet mērus viņu izpildei. Jums ir jāapzinās riski jūsu piedāvātajā darba vietā. Jums ir jāapzina lietas, kas var radīt fizisku vai emocionālu traumu jūsu darbiniekiem un šīs lietas jāpakļauj kontrolei. Darba drošība nav birokrātijas koncentrāts uz kuru skatīsies kontrolējošās institūcijas, visu jūsu darbību kontrolēs pēc būtības un reālās situācijas. Jums ir jāapzina riski jūsu darbībai un tie jāsamazina veidojot darba apstākļus darbiniekiem, lai samazinātu riskus. Kad esat tos apzinājis, jūs varat noteikt normas, kas visiem ir jāievēro, lai tos novērstu. Kā jau iepriekš minēts, tas nav saistīts ar lielām papīru kaudzēm, bet gan reālu kontroli pār šiem riskiem, jo UK likumdošana nav viennozīmīga birokrātijas aspektā. Jums palīdzēs noderīga informācija no darba drošības tehnikas portāla. Jums būs jārunā ar saviem darbiniekiem par riskiem, kurus saredz viņi. Šim darbam nav jābūt sarežģītam un jāseko likumdošanas vadlīnijām, bet reālam, kas tiešām pasargās darbiniekus no traumām. Jums ir jārunā par:

  • Darba drošību darbā, kuru izpilda katrs individuāli;

  • Kā šos riskus kontrolēt;

  • Kā labāk sniegt informāciju par riskiem un to kontroli.

Komunikācijai ir jābūt no abām pusēm, tāpat kā lēmumu pieņemšanai par darba drošības tehniku. Ja jūsu uzņēmējdarbība ir neliela, iespējams, jums ir grūti organizēt šo procesu, tāpēc labāk to uzticēt kādai trešai personai. Protams, ka viss nav balstīts tikai uz tā, kā jūs ar darbiniekiem savā lokā izlemsiet un jums ir jāiepazīstas ar to, ko jums ir jāizdara obligātā kārtā, kā to izdarīt soli pa solim un kas jums ir jāzin, kā darba devējam. Neaizmirstiet arī par pašnodarbinātām personām un līgumstrādniekiem. Viņiem tāpat ir jābūt informētiem par riskiem un risku novēršanas taktiku. Vairāk informācijas jūs varat iegūt šeit. Jums kā darba devējam ir jānodrošina darba drošība jebkuram, kas strādā jūsu labā, ieskaitot personas ar invaliditāti. Pats galvenais, par ko jums ir jādomā: - Labklājība darba vietā; o Labierīcības, higiēnas preces, dvieļi un roku žāvētāji; o Dzeramais ūdens; o Vieta, kur uzglabāt virsdrēbes; o Vieta, kur baudīt pusdienas. - Veselības drošība; o Pietiekama ventilācija; o Piemērota gaisa temperatūra – vismaz 16°c; o Pietiekams apgaismojums; o Pietiekama darba telpa; o Piemērots darba aprīkojums; o Sakopta darba vide. - Citi drošības aspekti; o Nodrošināt darba instrumentu un telpu kārtību; o Nodrošināt brīvu darba un pārvietošanās telpu tīrību; o Nodrošināt logus, kurus viegli tīrīt un atvērt; o Nodrošināt telpu sadalījuma stikla drošību. Vairāk informācijas varat atrast šeit. Jums ir jānodrošina pirmās palīdzības punkti darba vietā, kā minimums:

  • Viegli pieejama pirmās palīdzības aptieciņa;

  • Persona, kura ir spējīga veikt pirmo palīdzību un izmantot pirmās palīdzības aptieciņu;

  • Informācija, kas ir saprotama visiem par pirmās palīdzības sniegšanu darba vietā.

Negadījumi un saslimšanas gadījumi. Darba drošības likumdošanas ietvaros jums ir jānodrošina ziņojumi par negadījumiem un saslimšanas gadījumiem darba vietā – vairāk informācijas šeit. Kā darba devējam, jums ir pienākums izvietot darba drošības plakātus darba vietā. Šis plakāts nodrošinās jūsu darbiniekus ar pamatinformāciju par darba drošības tehniku. Ja jūsu uzņēmums nodarbina darbiniekus, jums ir pienākums apdrošināt jūsu darbaspēku. Sīkāku informāciju varat smelties šeit. Resurss

#Uzziņai

Jactin House, 24 Hood st, Ancoats Urban Village, Manchester, M4 4WX

©2017 by Uzņēmējs UK