Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Daudzbērnu māmiņa UK biznesāUz Angliju brauc gan vientuļi cilvēki, gan ģimenes. Lielākai daļai mērķis šeit ir viens - labāka dzīve. Tomēr ko darīt, ja ir sagadījies tā, ka ģimene izjūk un viens no vecākiem paliek ar paprāvu pulciņu bērnu. Daudzi kristu panikā, bet ne Inga Balode! Labdien, Inga! Sāksim ar nu jau tradicionālu jautājumu - cik sen esi Anglijā? Esmu UK kopš 2007.gada janvāra. Pastāsti lūdzu ar ko un cik ilgu Tu jau nodarbojies? Esmu pašnodarbināta kopš 2009.gada oktobra un nodarbojos ar paštaisītu Ziemassvētku rotājumu izgatavošanu - vainagiem, virtenēm un dekoriņiem. Kā arī adu un izšuju maziem bērniem drēbītes.

Tu esi patstāvīga daudzbērnu māmiņa - cik mantiniekus audzini un kā tu to visu spēj savienot? Man ir 4 bērni - 20, 18, 5 un 3 gadus veci. Savienot ir ļoti grūti, jo īpaši pirms Ziemassvētkiem, man nav daudz laika veltīt mājas darbiem, daudz palīdz vecākie bērni. Taču šogad mani lielie palīgi studē pirmo gadu universitātēs, līz ar to man palīdzēt vairs nevarēja. Abus mazākos pieskatīt brauks mana mamma Ziemassvētku tirgus laikā (https://www.facebook.com/BhamChristmasMarket?fref=ts) un palīdzēs dēls, kas mācās Birmingemas universitātē. Adīt, adu pa vakariem vai brīvajā laikā, atsākšu pēc Ziemassvētkiem. Kā Tu uzsāki, vai bija jākārto daudz formalitātes? Uzsāku ar CAB adviser palīdzību - dzīvē bija sarežģīts posms, kur nācās lūgt palīdzību citiem. Man ieteica darīt to, kas man padodas un patīk. Tā kā iepriekš biju jau tāisījusi dažādus dekorus, tad iesākt nebija īpaši grūti. Uz pirmo tirdziņu uzaicināja paziņa, kurai tagad pieder mazs florista bizness. Citādi bija ar finansēm. Savu darbību iesāku ar pārdesmit mārciņām. Noformēju self employed - izdarīju to online Revenue valsts mājas lapā. Vēlāk iepazinos ar Annu Krūmiņu (tagad Ozoliņa) un joprojām izmantoju viņas grāmatveža pakalpojumus. Pirmajā darbības gadā bija dažādas pārbaudes gan no Revenue, gan no manas pilsētas Council puses, gan par pašu nodarbošanos, gan par ieņēmumiem, izdevumiem, klientiem utt.

Vai esi guvusi kādu atbalstu no valsts? Atbalsts no valsts bija. Pabalsti kā strādājošai vientuļai mātei, tieši tas pats, kas visiem citiem šeit. Izņēmums - atlaide council tax, jo biju vienīgais pieaugušais manā mājsaimniecība un pie tax credit papildus nauda kā vientuļajam vecākam. Un vēl iespēja izveidot un uzturēt savu mājas lapu caur http://www.gbbo.co.uk/ par ļoti mazu maksu, jo kā pirmajiem šā projekta lietotājiem, bija iespēja pieteikties uz bezmaksas mājas lapu uzturēšanu un turpmākos gadus par simbolisku samaksu paildzināt līdzdalību projektā. Kā Tu vērtē - vai Tavs bizness būtu iespējams Latvijā? Nē, noteikti nebūtu iespējams, jo šeit ir valsts pabalsti strādājošiem vecākiem, kas pelna maz. Un tā kā man ir 4 bērni, tad strādāt pilnu slodzi man nebija iespējams, jo pieskatīju savus bērnus pati un strādāju 16 stundas nedēļā. Latvijā tāda atbalsta no valsts puses nekad nav. Šeit ir arī nodokļu atvieglojumi tiem, kuri pelna maz. Vai Tu pamudinātu citus vientuļos vecākus uzsākt savu darbību Anglijā? Kāpēc? Jā, noteikti mudinātu, jo tas ir ne tikai ienākuma avots - liels vai mazs, tas atkarīgs no daudziem apstākļiem, taču tā ir iespēja pieskatīt un audzināt bērnus pašiem. Un vēl tā ir iespēja neieslīgt rutīnā darbs - mājas, bet būt cilvekots tad, kad tas ir vajadzīgs, nodarboties ar to, kas patīk un padodas. Un ja tiek ielikta patika, sirds siltums savos darbos, tad arī ir atdeve, gan klientu atzinība, gan gandarījums par paveikto. Tā ir iespēja veidot savu biznesu pašam un nebūt atkarīgam no darba devēja vai starpnieku iegribām. Es joprojām augu un pilnveidojos savā darbībā. Kādas turpmākās iespējas saisti ar Angliju, kādi ir Tavi turpmākie biznes un dzīves plāni? Anglija ir manas mājas jau gandrīz 7 gadus un noteikti būs arī turpmākos gadus. Kas būs vēlāk - to dzīve rādīs, ir plāni pārcelties uz citu valsti (ne Latviju), bet šobrīd tas ir tikai domu līmenī. Savu nodarbošanos nevēlos mainīt, jo domāju, ka esmu uz pareizā ceļa. Ar savu nodarbošanos spēju nopelnīt un reizē audzināt un rūpēties par saviem bērniem. Biznesa plānos ietilpst un tiek īstenots - bankas biznesa konts, biznesa apdrošināšana, kredīts turpmākai attīstībai, auto un varbūtēja iespēja sadarbotie ar Ķīnas ražotājiem, lai samazinātu produktu materiālu izmaksas, jo turpināšu izgatavot dekorējumus pati. Dzīvē vispār - kopā ar bērniem aizbraukt beidzot uz Latviju, neesmu tur bijusi vairāk kā 6 gadus, apceļot Angliju un Eiropu. Kļūt bagātai. Tas nav joks - tad esi vairāk neatkarīgs dzīvē no dažādiem apstākļiem un paverās plašākas iespējas dzīvē, ne tikai manējā. Kāds ir Tavs sapnis? Sapnis - izveidot savu dizaina kompāniju, dot darbu citiem un darīt to, kas patīk un padodas. Un spēt nopelnīt pietiekami, lai varētu dzīvot bez liekām rūpēm un palīdzēt saviem bērniem. Paldies Inga par skaisto un iedvesmojošo interviju! Jūs varat atrast Ingas sirds siltumu viņas darbiņos: Inga Balode Design Studio inga.balode@hotmail.co.uk Facebook

#Pļāpas

Jactin House, 24 Hood st, Ancoats Urban Village, Manchester, M4 4WX

©2017 by Uzņēmējs UK