Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

Cik bīstams ir grāmatvedis AnglijāJebkura finansiāla kustība ir jādeklarē. Visi to zin, bet jautājums – vai dara. Anglijā var joprojām brīvi iebraukt un izbraukt visi Eiropas savienības pilsoņi. Daudzi no tiem veic arī saimniecisko darbību. Neuzrādīt skaidras naudas darījumus ir pats vienkāršākais krāpšanas veids ar ko mums ir jāsaskaras. Advancētāki nodokļu “optimizētāji” veido nodokļu apiešanas shēmas slēpjot savu – labuma guvēja – identitāti nogrūžot līdzekļus beznodokļu zonās.

Grāmatveži un juristi ir atzīti par visriskantākajām darbības jomām visā Anglijā. Tādēļ HMRC tagad pastiprināti kontrolē šīs jomas. Kopš 2012.gada jau ir pieņemts likums, uzliekot pienākumu grāmatvežiem un juristiem pārbaudīt klientu identitātes patiesumu, dzīvesvietas adresi un politisko statusu. Kopš šī gada aprīļa nu jau ir slēgti vairāki simti mazo juristu kantoru un grāmatvedības uzņēmumu šo regulu neievērošanas dēļ un pārlieku aizstāvot klientu intereses.

Ar šī gada oktobra mēnesi grāmatveži/juristi būs spiesti atteikties no klientiem, kuru identitāti nevarēs apliecināt ar vismaz 2 identitātes pierādījuma formām un dzīvesvietas apliecinājumu, kas izsniegts ar iestādi, kura ir MLR regulēta (banka, juristi).

Tāpat grāmatvežiem būs pienākums ziņot par jebkādu aizdomīgu darbību Nacionālajai Kriminālaģentūrai. Ziņošanas iemesli varēs būt visdažādākie – piemēram:

  • kompānijai pēkšņi būtiski palielinās apgrozījums;

  • klients nespēj paskaidrot naudas izcelsmi;

  • klients operē ar vairākiem paypal kontiem, bet uzrāda tikai vienu;

  • klients strādā ar skaidru naudu, bet ir aizdomas, ka netiek uzrādīts pilns ienākums.

Ko nu?

  • Atsūtīt grāmatvedim prasīto informāciju nekavējoties!

  • Pārtraukt nelikumīgās darbības un padarīt savu darbību caurspīdīgu un saprotamu (no grāmatveža nav jābaidās, grāmatvedis uzreiz neskries nekur neko ziņot, bet centīsies palīdzēt atrisināt esošo situāciju un ja nespēs, visticamāk vienkārši atteiksies no klienta);

Ja esi nonācis situācijā, kurā neredzi izeju, droši kontaktējies, mēs esam šeit, lai palīdzētu!

#Grāmatvedība

Jactin House, 24 Hood st, Ancoats Urban Village, Manchester, M4 4WX

©2017 by Uzņēmējs UK